Cutting Breakfast Set

Краток опис:

This wooden play food set features a wooden knife and five pieces of sliceable fruit that can be cut into a total of 10 pieces! Held together with self-stick tabs, the food makes a fun and satisfying “CRUNCH” sound when sliced. With so many pieces, it’s also a great way to introduce counting and the concepts of part, whole, and fractions! Features: 100% Eco-friendly material Safety non-toxic surface painting Pretend play toys to inspire kid’s intelligent OEM order is ...


 • Материјал: дрво, иверица
 • Место на потекло: Кина (континентална)
 • Пакување: Боја кутија
 • Сертификат: EN71
 • Името на брендот: MOOKIDS
 • MOQ: 1.000 комплети
 • Испорака: 45 дена
 • детали за производот

  Production Process

  Тагови производ

  This wooden play food set features a wooden knife and five pieces of sliceable fruit that can be cut into a total of 10 pieces! Held together with self-stick tabs, the food makes a fun and satisfying “CRUNCH” sound when sliced. With so many pieces, it’s also a great way to introduce counting and the concepts of part, whole, and fractions!

  карактеристики:

  100% Еко-пријателски материјал

  Безбедност не-токсични површина сликарство

  Преправам игра играчки за да ги инспирира дете интелигентни

  OEM цел е добредојдена

  Mookids играчки копродукции се наоѓа во Ningbo Хиос, која има супериорност на географијата, комуникациите.

  Нашата компанија специјализирана за деца играчки и бебето производи. Ние го делиме поволни фактори како производи, цени, маркетинг

  Ние ви овозможи не само повеќе избор и пократко време на испорака, но, исто така, подобро производи по разумна цена, како и

  Искрено се добредојдени да ја посетите нашата компанија на www. mookidstoy .com и да дискутираат за бизнис, гледајќи напред кон градење на долгорочни деловни односи едни со други

   

  предност:

   

  1.Low MOQ

   

  2. OEM Прифатени

   

  3.Good Користење

   

  гаранција 4. Квалитет:

   

  5.Fast и Евтин испорака

   

  нашите иновации

   

  Квалитет и сервис: it’d be our priority to provide our clients with great quality products and superior customer service.

   

  Брзо Водач Време: Ние сме посветени да се направи најбрзо време во исполнување и да работат многу напорно за да се обезбеди вашиот рокови.

   

  Непобедлива Цена: Ние постојано се стремиме да се најдат начини за намалување на нашите трошоци за производство, транспортни трошоци, итн Конечно може да се добие корист од тоа.

   

  Општи информации за

   

  Ние сме мило да ви обезбеди најдобра услуга, и внимателно се фокусираме на нашите производи. Ние сме искусни во сервисирање на пазарот во САД, на европскиот пазар и Африка пазар, Русија пазар. Ве молиме да се свесни дека доведе пати зависи од специфични предмети и точка количини ви се потребни. Нашиот успех секогаш засноваат на разбирање на вашите барања и трендот на нашите производи и маркетинг.
  dsfsef12sdfsfwefsdvfsvs fasdsefe safsefsfecsdf sdfdsfe80322155103


 • Претходно:
 • Следно:

 • Manufacture Order Notification Material Purchased Inspection Flat Plane Cutting
                 
  Sanding Punching & Slotting Transection полскиот Thickness
                 
  Filling Ash White Body Inspection
  Oil (spray) Silk Screen
  Inspection Assemble
                 
  Delivery Warehousing Inspection Packing Inspection
  PS: ☆ means Key process,★ means Special process.

   

 • ПОВРЗАНИ ПРОИЗВОДИ

  • Cutting Vegetable Set
   Повеќе

   Cutting Vegetable Set

  • Vegetable Basket
   Повеќе

   Vegetable Basket

  • Cutting Fruit Set – Wooden Play Food
   Повеќе

   Cutting Fruit Set – Wooden Play Food

  • Cutting Food-Vegetables
   Повеќе

   Cutting Food-Vegetables

  • Cutting Vegetables- Wooden Play Food
   Повеќе

   Cutting Vegetables- Wooden Play Food

  WhatsApp Online Chat !